BDAR
gdpr

Šiame tinklalapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklalapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų kaip ši svetainė yra naudojama. 


Basų kojų takelis globos namų kieme

Data

2020 09 18

Įvertinimas
3
20200916_024659.jpg

Basų kojų takelis globos namų kieme

 

Populiarėjant Sebastijano Kneipo filosofijai, sveikatinimo takeliams, tokio tako užsinorėjo ir mūsų globos namų gyventojai. Senelių norai darbuotojams yra labai svarbūs. Mėgaudamiesi gamta ir vasariška šiluma seneliai, padedami darbuotojų, miške rinko kankorėžius, karklavo, karpė pagaliukus, kad galėtų pasimėgauti gamtos teikiamais skirtingais pojūčiais. Bendromis jėgomis viskas pavyko.

Naujasis pojūčių takelis susideda iš 6 dalių, kuriose sudėtos skirtingos gamtinės medžiagos. Belieka nusiauti batus ir basomis kojomis stiprinti sveikatą, kvėpuoti grynu oru, gerinti nuotaiką, stiprinti imunitetą.

Sveikatingumo tako nauda: vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, masažuojamos kojos. Pėdose yra veikiamos nervų sistemos zonos iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą. Kartu stiprinami kojų raumenys ir raiščiai, gerėja laikysena ir pusiausvyra. Kartu tai labai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė.

 

Parengė: Socialinio darbo padalinio užimtumo specialistė Alma Daubarienė