2021-10-01

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

Žmogaus gyvenimas nepavaldus laikui.  Kaip ir kiekvienas metų laikas savaip gražus, taip ir visi žmogaus gyvenimo tarpsniai prasmingi ir įdomūs. Gamta lėmė, kad amžinai jaunas žmogus negali išlikti, tačiau prabėgę metai suteikia gyvenimiškos patirties, išminties, savęs realizavimo, pasiekimų džiaugsmo.

Spalio 1-ąją minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena skirta mūsų visų sąmoningumo didinimui: kad neužsimerktume vyresnių žmonių sunkumams, kad neišstumtume senjorų iš viešosios erdvės, nepropaguotume vien tik jaunystės kulto, kad sudarytume sąlygas vyresniems visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, globos namų koplyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios, sveikinimo žodį tarė globos namų darbuotojai.
Keletas gyventojų vyko į kino teatra ‚,Spindulys“ , kur susirinkusius senjorus, linkėdamas sveikatos ir stiprybės, sveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. Vėliau žiūrėjome režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį filmą „Šuolis“, pasakojantį unikalią istoriją apie lietuvių jūreivį Simą Kudirką, 1970-aisiais išdrįsusį peršokti iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio.

Parengė: Socialinio darbo padalinio užimtumo specialistė Alma Daubarienė