BDAR
gdpr

Šiame tinklalapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklalapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų kaip ši svetainė yra naudojama. 


Žolinės, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų dienos minėjimas

Data

2019 08 14

Įvertinimas
2
111.jpg

Žolinės, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų dienos minėjimas

Rugpjūčio 14 d. vyko Žolinių, Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų, bei padėkos už žolynus, vaisius ir augalus Dievui šventės minėjimas. Nors Žolinė yra garbingiausia iš visų Dievo Motinos garbei skirtų švenčių, tačiau neužmiršome ir mūsų protėvių – baltų. Senovės baltai Žolinę skyrė apeigoms, didžiajai deivei gimdytojai Žemynai atlikti, ir jai patikėdavo subrendusio derliaus aukas. Įkvėpti mūsų senolių tradicijų, senovės baltų deivei Žemynai aukojome šiemetinio derliaus aukas – vaisius, vaistažoles bei duoną. Kunigas jas laimino linkėdamas, ne tik kad jų netruktų ant mūsų stalų, bet kartu mus saugotų nuo nelaimių ir ligų.

Po šventų mišių, prisiminėme dar vieną Žolinių tradiciją – arbatos virimą. Skanavome kvapnią žolelių arbatą, išvirtą iš įvairių vaistažolių. Atpalaiduojančios muzikos garsų ir malonios draugijos apsupty, su  kvapnios arbatos puodeliais rankose dalinomės gyvenimiškomis istorijomis ir patirtimis.

Parengė Socialinio darbo padalinio užimtumo specialistė Alma Daubarienė