BDAR
gdpr

Šiame tinklalapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklalapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų kaip ši svetainė yra naudojama. 


Rasos šventė

Data

2021 06 23

Įvertinimas
0
20210623_120800.jpg

Rasos šventė

Pačiame vasaros gražume, žiedais vainikuotos, dainomis nuskamba Joninės, dar kitaip vadinamos Rasos švente arba Kupolinėmis. Tai šventė, kurioje susiduria ilgiausia diena bei trumpiausia naktis, kūrenami laužai, pinami vainikai ir ieškomas paslaptingasis paparčio žiedas, o jį radusiųjų laukia laimė, meilė ir sėkmė.

Puoselėjant gražias tradicijas ir artėjant iškiliai, tautiškai vasaros šventei – Joninėms, birželio 23 dieną Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuos susibūrė gausus būrys senjorų, darbuotojų ir svečių. Lydimi geros nuotaikos pradėjome Joninių šventę. Pagal tradicijas, lauko gėlių puokštėmis buvo sveikinami Jonai ir Janinos. Nuostabų koncertą mums dovanojo Jūrės kaimo kapela ,,Medlieva“. Savo nuoširdumu muzikantai suvirpino klausytojų širdis: visus linksmino liaudies dainomis. Nuo pat pirmų akordų, kiekvieno širdyje užsidegė liepsnelė jaunystės ir šventinės nuotaikos.

Šventės metu buvo ištarti patys gražiausi sveikinimai bei linkėjimai. Skambėjusios melodijos visus įtraukė į šventės sūkurį. Na, o pasibaigus renginiui visų laukė vaišės ir malonūs pašnekesiai ir paparčio žiedo ieškojimas.

Parengė: Socialinio darbo padalinio užimtumo specialistė Alma Daubarienė