BDAR
gdpr

Šiame tinklalapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklalapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų kaip ši svetainė yra naudojama. 


Žolinės globos namuose

Data

2021 08 16

Įvertinimas
0
20210813_151358.jpg

Nuo seno buvo sakoma, kad rugpjūčio vidurys yra vasaros ir rudens sandūra. Visiškai neatsitiktinai šio mėnesio viduryje minima ir Žolinės šventė. Tai šventė, kurią lietuviai mini nuo senų laikų. Etnologai pasakoja, kad žolinės šventė siekia laikus, kai indoeuropiečių gentys pamažu įsitvirtino mūsų kraštu.

Bažnytiniais terminais ši šventė minima, kaip šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė, tačiau visuotinai priimtina šią šventę vadinti tiesiog Žolinė. Šis pavadinimas glaudžiai siejasi su žolynais, žolėmis, žoliavimu, todėl labai tikėtina, kad lietuviai labai nenoriai įsileido krikščioniškas šios šventės tradicijas į savo gyvenimą, nes išlaikė ne tik senąjį šios šventės pavadinimą, bet ir pagrindines šventės tradicijas.

Šiandien, rugpjūčio 13 – osios dieną globos namuose esančioje koplyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios, kurių metu buvo atnašaujamos atnašos: vaisiai ir duona, kunigas jas laimino linkėdamas, ne tik kad jų netruktų ant mūsų stalų, bet kartu mus saugotų nuo nelaimių ir ligų. 

 

Parengė socialinio darbo padalinio socialinė darbuotoja Lina Rudzevičienė